Problemy z działaniem

Jeśli masz jakiś problem, napisz, może ktoś poświęci czas na odpowiedź.

Moderator: Towarzysz Borys

Awatar użytkownika
Wojskowy
Posty: 114
Rejestracja: 12 lis 2006, 17:12
w AoE I gram od: 15 lut 1998
Płeć: Chłopiec
Lokalizacja: Kraków

Problemy z działaniem

Post autor: Wojskowy » 30 gru 2006, 18:43

Ci co nie chcą mieć problemów z grą niech użyją poniższych instrukcji.
WARTO !!!!


Problemy z działaniem

Parametry linii komend

W grze Age of Empires Expansion możesz dodać parametry do linii komend, aby dostosować sposób uruchamiania lub rozwiązać problemy dotyczące konfiguracji sprzętowej.

Aby dodać parametry do linii komend w skrócie do gry Age of Empires Expansion

1. Kliknij PPM na skrót do gry Age of Empires Expansion, kliknij na Właściwości, a następnie na Skrót.
2. W oknie tekstowym Element docelowy, dopisz do istniejącej linii komend nazwę parametru. Na przykład, jeśli dodasz parametry NoStartup i NoTerrainSound, linia komend powinna wyglądać następująco: "C:\Program Files\Microsoft Games\Age of Empires\Empiresx.exe" Nostartup Noterrainsound. Parametry należy oddzielić spacją, duże litery nie maja znaczenia.

Aby dodać parametry do rejestru gry Age of Empires Expansion dla gier wieloosobowych wykorzystaj Internet Gaming Zone

1. Kliknij na przycisk Start, a następnie Uruchom.
2. Wpisz Regedit i kliknij OK.
3. Kliknij dwukrotnie na Hkey_local_machine/Software/Microsoft/DirectPlay/Applications/Age of Empires Expansion/CommandLine.
4. W miejscu Wartość danych dopisz do istniejącej linii komend nazwę parametru nazwę parametru. Na przykład, jeśli dodasz parametry NoStartup i NoTerrainSound, linia komend powinna wyglądać następująco: "Lobby NoStartup NoTerrainSound." Parametry należy oddzielić spacją, duże litery nie maja znaczenia. Nie usuwaj słowa "lobby" z linii komend.

Parametry linii komend zawierają:

• NoStartup – pomija wszystkie filmy podczas uruchamiania gry.

• 640, 800, 1024 – ustawia rozdzielczość ekranu na 640  480, 800  600, or 1024  768. Na przykład, 640 ustawia rozdzielczość ekranu na 640  480, 800 ustawia rozdzielczość ekranu na 800  600, i 1024 ustawia rozdzielczość ekranu na 1024  768. Możesz również ustawić rozdzielczość ekranu przy pomocy opcji Game Settings wybierając ją z Menu. Jeśli wykorzystujesz parametr linii komend do ustawienia rozdzielczości, gra będzie się zawsze uruchamiała w wybranej przez Ciebie rozdzielczości, nawet jeśli w Game Settings będą inne ustawienia.

• Mfill – naprawia poziome problemy z liniami oraz czarne obszary na ekranie, które mogą pojawić się przy niektórych kartach graficznych.

• NormalMouse – zamienia specjalny kursor myszy na standardowy.

• NoSound – wyłącza wszystkie dźwięki z wyjątkiem tych, które są odtwarzane w filmach.

• NoTerrainSound – wyłącza wszystkie odgłosy krainy.

• NoMusic – wyłącza muzykę.

• Msync – naprawia problem zawieszania się, który może pojawić się w pewnych konfiguracjach karty SoundBlaster AWE.

• MidiMusic – odtwarza muzykę midi zamiast Redbook Audio z płyty z grą Age of Empires Gold.

I. Problemy z grą wieloosobową

• Wersje gry Age of Empires – w trybie gry wieloosobowej, wszyscy gracze muszą wykorzystywać tę samą wersję gry Age of Empires. Na przykład, jeśli masz Age of Empires Expansion, na liście graczy pojawią się wyłącznie użytkownicy wersji Expansion. Jednak, gdy grasz w wersję podstawową Age of Empires, wersje 1.0, 1.0A, i 1.0B pojawia się na liście graczy.

• Chat – Komendy z chata !mute i !nomute działają tylko na Twoim komputerze.

• Połączenie szeregowe lub przez modem – mogą wystąpić problemy z dołączeniem do gry wieloosobowej lub możesz zostać odrzucony z gry przed jej rozpoczęciem, gdy grasz w tryb wieloosobowy wykorzystując połączenie szeregowe lub modem. Aby naprawić ten problem wszyscy gracze powinni zainstalować DirectPlay 6.0A.

Aby zainstalować DirectPlay 6.0A

1. Otwórz Mój komputer, kliknij PPM na ikonę płyty z grą Age of Empires Gold CD.
2. Kliknij na Install DirectPlay 6.0A.
3. Postępuj według instrukcji na ekranie.
Desktop w tej samej konfiguracji co laptop - droższy!!! - PADŁEM PADŁEM PADEŁM !!!

Awatar użytkownika
Hirycyn
Posty: 127
Rejestracja: 22 gru 2006, 13:30
Płeć: Chłopiec
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hirycyn » 01 sty 2007, 16:25

Chciałem pograć z kumplem w Age of Empires (mamy wersje podstawowe bez dodatku). Robie serwer, ustawiam wszystko ładnie, wybieram jedno otwarte miejsce dla kolegi, on się łaczy, wybieramy "jestem gotowy". Klikam Graj i wyskakuje okienko "dialogowe" w którym nie ma tekstu i jest w nim tylko "ok" po kliknieciu ktorego nic sie nie dzieje... Prosze o pomoc...

Awatar użytkownika
Towarzysz Borys
Posty: 99
Rejestracja: 16 lis 2006, 12:46
Płeć: Chłopiec
Lokalizacja: Sayeux

Post autor: Towarzysz Borys » 01 sty 2007, 17:35

Porównajcie wersje gry...
ЗА РОДИНУ! ЗА СТАЛИНА!

Awatar użytkownika
Hirycyn
Posty: 127
Rejestracja: 22 gru 2006, 13:30
Płeć: Chłopiec
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hirycyn » 01 sty 2007, 18:00

Moja wersja to 1.0B a jego zwykłe 1.0
To może być problem? Widocznie źle zrozumiałem posta Wojskowego...

Awatar użytkownika
Towarzysz Borys
Posty: 99
Rejestracja: 16 lis 2006, 12:46
Płeć: Chłopiec
Lokalizacja: Sayeux

Post autor: Towarzysz Borys » 01 sty 2007, 18:18

On gdzieś linka tu na forum podał do odpowiedniego patcha.
ЗА РОДИНУ! ЗА СТАЛИНА!

Awatar użytkownika
Hirycyn
Posty: 127
Rejestracja: 22 gru 2006, 13:30
Płeć: Chłopiec
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hirycyn » 01 sty 2007, 18:23

Znalazłem ten link. Ale to jest do Age of Empires z dodatkiem...
Teraz zainstalowałem wersję 1.0, czyli taką samą jak kumpla.
Zobacze jak teraz będzie...
Ale i tak musze kupić Złotą Edycję Age of Empires (nie ma to jak oryginał),
bo moje AoE nie działa na XP i gram na ściągniętym z neta...

Aha, no i grając w sieci muszę wybrać opcję Połączenie Internetowe
TCP/IP, tak? :?:

Awatar użytkownika
Towarzysz Borys
Posty: 99
Rejestracja: 16 lis 2006, 12:46
Płeć: Chłopiec
Lokalizacja: Sayeux

Post autor: Towarzysz Borys » 01 sty 2007, 18:52

Dokładnie :]
ЗА РОДИНУ! ЗА СТАЛИНА!

Awatar użytkownika
Wojskowy
Posty: 114
Rejestracja: 12 lis 2006, 17:12
w AoE I gram od: 15 lut 1998
Płeć: Chłopiec
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojskowy » 06 sty 2007, 18:29

Hirycyn pisze:Znalazłem ten link. Ale to jest do Age of Empires z dodatkiem...
Teraz zainstalowałem wersję 1.0, czyli taką samą jak kumpla.
Zobacze jak teraz będzie...
Ale i tak musze kupić Złotą Edycję Age of Empires (nie ma to jak oryginał),
bo moje AoE nie działa na XP i gram na ściągniętym z neta...

Aha, no i grając w sieci muszę wybrać opcję Połączenie Internetowe
TCP/IP, tak? :?:

Jak kupisz wersję kolekcjonerską to będziesz już miał dodatek i połączenie
w nim jest mniej problemowe ;]
Desktop w tej samej konfiguracji co laptop - droższy!!! - PADŁEM PADŁEM PADEŁM !!!

Awatar użytkownika
Hirycyn
Posty: 127
Rejestracja: 22 gru 2006, 13:30
Płeć: Chłopiec
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hirycyn » 10 sty 2007, 21:02

Grałem z kumplem w muliplayer i było ok,
ale jak ustawilismy jeszcze z jednym komputerem
na 3 graczy to duże lagi się pojawiły.
Czy to normalne? Mam NEO 512... Nie długo będę
miał 1 lub 2... Oby było lepiej...

Awatar użytkownika
Wojskowy
Posty: 114
Rejestracja: 12 lis 2006, 17:12
w AoE I gram od: 15 lut 1998
Płeć: Chłopiec
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Wojskowy » 11 sty 2007, 17:51

Hirycyn pisze:/ciach/

A kumple też mieli po tyle samo??
I jak są osoby o wolniejszym to niech zakłada server ta co posiada najszybszą usługę.
Desktop w tej samej konfiguracji co laptop - droższy!!! - PADŁEM PADŁEM PADEŁM !!!

Awatar użytkownika
Lemurek
Posty: 90
Rejestracja: 03 gru 2007, 16:02

Post autor: Lemurek » 31 gru 2007, 14:54

Mam problem, mam czarne tło (ścięte obrazki, zmniejszone) i jak wyjedzie pasek wybierania czegoś za obrazek to zostaje tam tak. Dodałem Mfill i nic - "C:\games\AOE\Kopia AOE\EMPIRESX.EXE" Nostartup Mfill

Azag
Posty: 2
Rejestracja: 05 lut 2008, 18:18

Post autor: Azag » 05 lut 2008, 18:22

Witam

Mam powazny problem z grą. Posiadam Age of Empres Złota Edycja - to Kolekcja Klasyki. Podczas gry wieloosobowej zdarza się, że wywala mnie normalnie z gry. Dosyć to jest irytujące. Czy komuś też się takie coś przydarza? Czy wie ktoś jak się tego pozbyć?

Awatar użytkownika
Lemurek
Posty: 90
Rejestracja: 03 gru 2007, 16:02

Post autor: Lemurek » 05 lut 2008, 20:54

Jak ciebie niby wywala?

Azag
Posty: 2
Rejestracja: 05 lut 2008, 18:18

Post autor: Azag » 06 lut 2008, 1:46

No poprostu. Gramy, gramy gramy - na przykład 2,5 godziny i nagle dup - jestem na pulpicie - pojawia sie ten standardowy komunikat z XP - "wyślij", "nie wysyłaj", a koledze która stawia serwer gra wyskakuja do statystyk.

Kiedy próbujemy na odwrót - że to ja stawiam serwer to gra czasami po prostu się zacina - wszystkie jednostki przestają się ruszać, choć możemy ruszać myszkami jeszcze - i tyle.

Awatar użytkownika
kamil666
Posty: 157
Rejestracja: 12 gru 2006, 20:19
w AoE I gram od: 0- 0-2001
GG: 777199
Płeć: Chłopiec
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kamil666 » 11 lut 2008, 21:53

hmmm... to pierwsze to raczej problem z grą, a to drugie to z łącznością.. jeżeli chodzi o to pierwsze to raczej nie pomogę.. a co do drugiego.. jakiego masz neta? może masz po prostu na tyle wolny że się stworzył ogromny lag :)
Obrazek

ODPOWIEDZ